انتشار یافته در تاریخ 2018-02-05

گرید متالوژی پودر فولاد سرعت بالا یک فولاد گرید برتر است که برای سختی بالا در برابر حرارت (سرخی)، مقاومت در برابر سایش، طول عمر ابزار،مقاومت حرارتی، سختی، استحکام و کارائی تحت شرایط سخت برشکاری با سرعت برشکاری بالا  جهت ارتقاء بهره وری و طول عمر ابزار طراحی مهندسی شده است.

دامنه کاربرد در ادمه اطلاعات ..

انتشار یافته در تاریخ 2018-02-05

به طور قطع کاربردهای قلاویز با صافی سطح اضافی می تواند به طور قابل توجهی باعث ازدیاد طول عمر قلاویز شود حتی در عملکرد عملیاتی با پارامترهای بالاتر.

لیست زیر مرتبط با صافی سطوحی است که بطور جاری در دسترس ما قراردارد:

انتشار یافته در تاریخ 2017-06-11

معرفی شرکت ام کی تولز ( EMKAY TOOLS )

شرکت ام کی تولز ( EMKAY TOOLS ) هند با بیش از ۲۵ سال سابقه یکی از شاخص ترین تولید کنندگان ابزارهای دنده زنی در سطح جهانی می باشد و همواره سعی داشته کالایی با کیفیت مرغوب در دسترس مصرف کننده نهایی قرار دهد.

شرکت ام کی تولز ET تلاش بی وقفه ای در ارائه ابزاری مناسب با نوع کار مصرف کننده داشته و توانسته با تحویل آن در کمترین زمان ممکن سهم به سزایی در کسب جایگاهی مناسب در بازار رقابتی تامین کنندگان صنایع دقیق به خود اختصاص دهد. به همین منظور بدون در نظر گرفتن سختی و پیچیدگی تولید ابزارها، سعی خود را بر تولید ابزار دنده زنی مناسب معطوف داشته است.

ام کی تولزET نه تنها خواستار جلب رضایت مشتری با تولید کالای با کیفیت است بلکه تلاش دارد تا با دست یابی به تکنولوژی های بروز دنیا سهمی در پیشرفت نحوه تولید داشته باشد. ما دائما مشتریانمان را با پیشنهادات و راهنماییهای شرکت ET مجاب به انتخاب ابزار متناسب با ماشین کاری میکنیم، انتخاب ابزار مناسب با نوع ماشین کاری و گزینش روش کاری متعارف با نوع مواد مورد ماشین کاری میتواند باعث صرفه جویی در وقت  شود و همچنین کمک شایانی به کاهش هزینه های جاری تولید کند. 

انتشار یافته در تاریخ 2017-06-10

شرکت میتوتویو Mitutoyo Corporation 

شرکت میتوتویو ژاپن یکی از پیشگامان تولید و عرضه ابزار و ادوات اندازه گیری دقیق در جهان می باشد.این تولیدات طیف گسترده ای از محصولات شامل تجهیزات اندازه گیری ابعاد مانند انواع میکرومتر، انواع کولیس، ساعتهای اندیکار در انواع و کاربردهای مختلف و همچنین ابزارهای سختی سنجی، ماشین آلات اندازه گیری نوری و ادوات اندازه گیری محوری 3D را شامل می شود.

شرکت میتوتویو در ۲۲ اکتبر ۱۹۳۴ توسط آقای نوماتا و به صورت تک محصولی با تمرکز بر تولید میکرومتر تاسیس شد. در آن زمان فلسفه شرکت بر این بود تا بتواند میکرومترهایی مرغوب و در تعداد بالا برای عرضه به صنایع تولید کند. این استراتژی کاری برای سالها سرلوحه شرکت بود و تولید ابزارهای اندازی ابعادی مکانیکی از جمله انواع کولیسها و ساعتهای اندیکاتور رانیز بعدها به تولیدات خود افزود.

 

انتشار یافته در تاریخ 2017-05-31

شرکت MPA  در سال ۱۹۷۵ میلادی  به لطف ترکیبی از مهارتهای حرفه ای خاص در زمینه های طراحی و پردازش قطعات مکانیکی تاسیس شد و فعالیت خود را با ساخت تجهیزات خاص برای کاربرد صنایع مختلف آغاز کرد.

  توجه گردآورندگان شرکت به رشد روزافزون اتوماسیون و اهمیت آن در صنایع باعث شد تا شرکت MPA یک خط تولید جدید از محصولات که به این رویکرد اختصاص دارد ایجاد کند. در مدت زمان کوتاهی این مهم با استقبال زیادی مواجه شد و تولیدات شرکت MPA مورد استقبال صنایع قرار گرفتند. مشتریان همواره در پی محصولاتی دقیقتر با کارایی بالاتر متناسب تولیداتشان بودند و از اینرو شرکت تمرکز خاصی بر تولید ابزارهای خاص و دقیق مورد نیاز صنایع داشته و همواره تمرکز خود را بر تولید ابزار مناسب با نیاز مصرف کننده معطوف کرده. به همین دلیل  MPA  را به عنوان یک شرکت ابزار ساز که توجه خاصی به تولید ابزار متناسب با نیاز مصرف کننده دارد و شرکتی مشتری مداراست معروف شده

انتشار یافته در تاریخ 2017-03-13

حدیده و قلاویز:

حدیده و قلاویز ابزارهایی برای تولید دندانه هستند که با نام ابزارهای دنده زنی نیز شناخته می شوند. بعضی از انواع آن برشی (قلاویزهای برشی) و بعضی دیگر از نوع قلاویزنورد یا فرمینگ (باکالیت) می باشند. قلاویزها برای ایجاد دنده در قسمت مادگی قطعه کار (مهره) و حدیده ها در قسمت نری قطعه (پیچ) کاربرد دارند. بسته به نوع کار و رزوه ایجاد شده در صورت استفاده از قلاویز پروسه تولید را رزوه زنی (TAPPING) و در صورتیکه دندانه توسط حدیده ایجاد شود (THREADING) یا پیچ زنی نامیده می شود. به هر حال چه از قلاویز استفاده کنیم یا از حدیده، نتیجه کار تمام شده در واقع شامل برداشتن براده و یا فرم دادن سطح مواد با رعایت فاصله و زاویه خاص در حین تولید دندانه است. 

انتشار یافته در تاریخ 2017-03-08

فولاد استفاده شده در تولید قلاویزها و تفاوت بین گرید های مختلف:

فولادی که عموما برای تولید قلاویز مورد استفاده قرار میگیرد از نوع فولاد تند بر( HSS-M2 ) میباشد.

برای قلاویزهایی با کیفیت بالاتر، از فولاد  M35 استفاده میشود که معمولا با گرید HSS-E چاپ شده برروی قلاویزها شناخته میشود.

انتشار یافته در تاریخ 2017-03-08

جدول راهنمای عیب یابی  در زمان قلاویزکاری . با استفاده از این جدول میتوانید از مشکلات رایج در قلاویزکاری مطلع شوید و راهکارهای آنرا بکار ببرید.

انتشار یافته در تاریخ 2017-03-06

استاندارد تلرانس قلاویزها 

تلرانس ( به انگلیسی:  Tolerance) در واقع بیان می‌ کند چه ابعادی برای یک قطعه قابل قبول است .

 

 

استاندارد تلرانس قلاویزها و نسبت مناسب ابعاد برای دندانه های استاندارد  آمریکایی(UNC– UNF – NC – NF)

این قلاویز ها طبق جدول استاندارد زیر طراحی شده اند:

. 1A, 2A,3A  برای دندانه های خارجی (پیچ)

. 1B,2B,3B  برای دندانه های داخلی (مهره) 

انتشار یافته در تاریخ 2017-03-06

پیشنهادات کلی در مورد نحوه قلاویزکاری

. برای کنترل بهتر تلورانس رزه ها و بالا بردن کیفیت قلاویزکاری:

۱- اسپیندل و سری قلاویزگیر باید آزادانه حرکت کنند. با یک آزمایش ساده می توانید از حرکت آزادانه اسپیندل مطمئن شوید.

۲- استفاده از ابزار گیر شناور کاملا مرسوم است. این ابزار اجازه میدهد تا قلاویز با حفره ایجاد شده برای قلاویزکاری در یک راستا قرارگیرد.

انتشار یافته در تاریخ 2017-03-04

این نوع از قلاویزها برای ماشین کاری بر روی مواد هادی ودارای قابلیت فرم پذیری طراحی شده اند که معمولا با نام قلاویز باکالیت (فرم دهنده های سرد، قلاویز نورد) و یا قلاویزهای بدون شیار نیز شناخته میشوند. در این نوع از قلاویزها هیچگونه لبه برنده ای وجود ندارد و ظاهری شبیه به پیچ دارند. بواسطه فرم خاص طراحی شده برای نورد ،با لبه های گرد و طول روزه کوتاه میتوان آنها را در حفره های دارای خروجی و بدون خروجی نیزمورد استفاده قرارداد.

انتشار یافته در تاریخ 2017-01-23

قلاویز چیست ؟ و معرفی انواع آن

در این بخش قلاویز ها به اختصار توضیح دااده شده و می توانید با توجه به توضیحات به محصولات آن دسترسی داشته باشید .

انتشار یافته در تاریخ 2016-08-24

ماشین قلاویز زن بادی ( پنوماتیک ) چیست ؟

دستگاه های قلاویز زن بادی ( پنوماتیک )شامل اسپیندل قلاویز زن ,  بازو ,  واحد مراقبت ,  پایه سوار شونده و هد قلاویز گیر کلاج دار می باشد. از ماشین های قلاویز زن بادی برای عملیات قلاویز کاری قطعات سری ,  قطعات مهم ,  قالب و ... استفاده می کنند. نیروی محرک ماشین قلاویز زن بادی از طریق کمپرسور باد تامین می شود.

کاربرد دستگاه قلاویز زن بادی ( پنوماتیک ) در صنعت

انتشار یافته در تاریخ 2016-08-21

وارد کننده مستقیم گردبر و گردبر دریل مگنت و دستگاه های دریل مگنت

کیفیت و قیمت مناسب گردبر ها , موجودی بالای تمامی اجناس , سرعت در زمان تحویل , گردبرهای دریل مگنت علاوه براستفاده در دستگاه های دریل مگنت ، بر روی دریل های ستونی نیز از طریق رابط های معرفی شده در سایت قابل استفاده می باشند .

 ما را از رقبای خود ، متمایز می گرداند .

انتشار یافته در تاریخ 2016-06-29

آشنایی با دستگاه های مولتی اسپیندل (Multi Spindle) و کاربرد آن در صنعت 

مولتی اسپیندل (Multi Spindle) چیست؟

مولتی اسپیندل دستگاه هایی می باشند که قادر هستند عملیات سوراخکاری ، قلاویزکاری و برقوکاری چندین حفره را بصورت همزمان بر روی قطعه کار با قطرها و زوایای مختلف انجام دهند 
نواع مولتی اسپیندل ها مولتی اسپیندل ها در دو نوع کلی ثابت و متغیر تولید می شوند که هر کدام می توانند دارای محورهای متعددی باشند و قابلیت نصب بر روی انواع دریل های ستونی ، دستگاه های فرز ، دستگاه های مخصوص و ... را  دارا می باشند.

انتشار یافته در تاریخ 2016-06-05

میکرومتر، یا ریزسنج، ابزاری برای اندازه گیری طول با دقت زیاد است.

برای اندازه گیری قطعاتی که بایستی دقیق تراشیده شوند میکرومتر به کار برده می‌شود. دقت میکرومتر به مراتب بیشتر از دقت کولیس‌ها می‌باشد. میکرومترها از نظر سیستم اندازه گیری مانند کولیس دو نوع می‌باشند که آنها را میکرومترهای اینچی و میکرومترهای میلیمتری می‌نامند. میکرومتر نیز از بخش های مختلفی تشکیل شده ‌است، که عبارتند از: فک ثابت میکرومتر - فک متحرک میکرومتر - استوانه مدرج و یا همان خط کش میکرومتر، پوسته مدرج یا ورنیه میکرومتر کمانی که برای گرفتن میکرومتر از آن استفاده می‌شود. در قسمت انتهایی میکرومتر یک جغجغه ‌است و اهرمی که در موقع اندازه گیری، قفل می‌شود.

انتشار یافته در تاریخ 2016-05-30

کولیس ( Caliper ) ابزاری است که می توان به وسیله آن قطر قطعه کار، عمق شیار، قطر داخلی استوانه ها، بوش ها و ارتفاع قطعات مختلف را با دقت های متفاوت بر حسب سیستم های اندازه گیری مختلف  اندازه گیری نمود. کولیس ها از نظر سیستم اندازه گیری به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از کولیس های اینچی و میلی متری، همچنین از نظر نوع ساختمان و موارد استفاده هر یک با شکل های متفاوت ساخته می شوند. از طرف دیگر برای اینکه دقت های مختلفی چه در سیستم اینچی چه در سیستم میلی متری به وجود آورد لازم است از ورنیه استفاده شود. کولیس از قسمت های مختلف زیر تشکیل شده که عبارتند از : پیچ تنظیم کننده، خط کش که یک سر آن به فک ثابت اتصال داشته و دارای زاویه قائمه نسبت به آن می باشد. فک دیگر به موازات فک ثابت بوده که می تواند روی خط کش و در طول آن حرکت خطی نماید.